Aylesbury Mid Height Stool
The Aylesbury Mid Height Stool with its contemporary design and industrial style is ideal for a variety of settings such as cafes, pubs, break out areas and dining areas.
- Steel metal frame with EPC Black finish
- Open back designÂ
- Stackable
- Suitable for cafes, student accommodation, bars & break out areas
- Avaialble as RFU, Upholsterd in Grey or Brown Faux or Clear Lacquered Veneer finish
Product code
Various
| Width | 500mm |
|---|---|
| Height | 970mm |
| Seat Depth | 520mm |
| Seat Height | 630mm |
| Frame | Steel / EPC Black |
| Stacking | 4 |
| Finished To Order | No |
| Powder Coating Available | No |
Related Products


