Aylesbury Side Chair
The Aylesbury Side Chair with its contemporary design and industrial style is ideal for a variety of settings such as cafes, pubs, break out areas and dining areas.
- Steel metal frame with EPC Black finish
- Open back designÂ
- Stackable
- Suitable for cafes, student accommodation, bars & break out areas
- Available as RFU, Lacqured Veneer, or upholstered in either Brown or Grey Faux Leather
Product code
Various
| Width | 445mm |
|---|---|
| Height | 770mm |
| Seat Depth | 490mm |
| Seat Height | 450mm |
| Frame | Steel / EPC Black |
| Stacking | 4 |
| Finished To Order | No |
| Powder Coating Available | No |
Related Products


