Barcelona High Stool
Stylish durable and weatherproof out door stool
Â
- PL Rrope seat & back
- EPC Aliminium Frame
- Stacakable for easy storage
- Side chair and armchair also available in the range
Â
- New for 2026Â
Product code
Various
| Width | 400mm |
|---|---|
| Height | 1070mm |
| Seat Depth | 410mm |
| Seat Height | 750mm |
| Frame | Aluminium |
| Seat / Back | PL Rope (Polyester) |
| Stacking | 4 |
| Finished To Order | No |
| Powder Coating Available | No |
Related Products


