Bilbao Armchair
The Bilbao is a robust and weatherproof outdoor chair that would make a stylish addition to many outdoor dining and leisure areas.
- EPC aluminum frame
- Pl rope weave seat and back
- Side chair & armchair available
- New for 2026 - available early April
Â
Product code
76445
| Width | 555mm |
|---|---|
| Height | 830mm |
| Seat Depth | 620mm |
| Arm Height | 680mm |
| Seat Height | 470mm |
| Frame | Aluminium |
| Seat / Back | PL Rope (Polyester) |
| Stacking | 4 |
| Available Finishes | Brown |
| Finished To Order | No |
| Powder Coating Available | No |
Related Products


