Brown Wicker Armchair (Black Frame)
The Brown Wicker is a robust, easily stackable armchair which is perfectly suited to outdoor usage. The chairs frame made of EPC aluminium which helps withstand weathering elements.Â
- Stackable to x6
- EPC aluminium frame
- Plastic brown wicker seat & back
- New for 2026Â
Â
Product code
76451
| Width | 540mm |
|---|---|
| Height | 735mm |
| Seat Depth | 600mm |
| Seat Height | 440mm |
| Frame | EPC Aluminium |
| Seat / Back | Plastic Black Wicker |
| Stacking | 6 |
| Available Finishes | Brown |
| Finished To Order | No |
| Powder Coating Available | No |
Related Products


