Metal Joe Side Chair - RFU
Inspired by the Joe chairs in our wooden dining range, the metal Joe shares the same modern curved design and offers the same level of comfort, but incorporates a metal frame giving it a more industrial appearance suitable for a wide range of cafe, restaurant and dining spaces.
- Steel frame with black EPC finish
- RFU seat and back raedy for your own upholsteryÂ
- Suitable for a range of cafe, bar, restaurant, student accomodation and break out area
- Side chair, High stool and Mid Height stool all available in the range
Product code
76412
| Width | 470mm |
|---|---|
| Height | 780mm |
| Seat Depth | 460mm |
| Seat Height | 430mm |
| Frame | Steel / EPC Black |
| Seat / Back | RFU |
| Stacking | 4 |
| Available Finishes | RFU Back & Seat |
| Finished To Order | No |
| Powder Coating Available | No |
Related Products


