Valencia Armchair
Modern stylish outdoor chair
Â
- EPC Aluminum frame
- Stackable for ease of storage
- Comfortable weave seat and back
- Chooice of 2 on trend colours
- New for 2026 - Available mid May
Product code
Various
| Width | 550mm |
|---|---|
| Height | 800mm |
| Seat Depth | 700mm |
| Seat Height | 500mm |
| Frame | EPC Aluminium |
| Seat / Back | PL Rope (Polyester) |
| Stacking | 4 |
| Finished To Order | No |
| Powder Coating Available | No |

